Mäekristalli kobar - Crystal Therapy

Mäekristalli kobar

38.00

Mõõdud: 7,5*6 cm, 89 g

Kvarts on tänu oma unikaalsele aatomvõrele planeedi kõige võimsam ravitseja, energiaid võimendav ja vahendav mineraal. Kirliani kaameraga tehtud katsetused on tõestanud, et kui katsealune hoiab käes mäekristalli, suureneb tema auraväli kahekordseks.

Mõju

Mäekristall puhastab ja võimendab energia liikumist elundites, tema kaasabil toimub hingetasandil sügav puhastumine. Inimese siseilmas aitab ta lahendada emotsionaalseid kõikumisi, asendades need tasakaalukusega. Ta stimuleerib immuunsüsteemi. Vaimsel tasandil tõstab ta energia kõrgeima võimaliku tasandini. Ta tasakaalustab ja puhastab aurat ning rahustab kogu närvisüsteemi, annab jõudu ja vitaalsust.
Puhastab nii kodu kui ka töökeskkonda, kõrvaldab sealt segavaid energiaid ning kiirgab välja rahu. On kasulik südamele, vereringele, lümfisüsteemile ja näärmetele, tugevdab kopse, aitab peavalude, soole- ja seedehaiguste puhul. Seljavalude ja selgroolülidega seotud hädade korral asetatakse valutavatele piirkondadele kehal. Sobib kasutada kilpnäärme ja silmahaiguste puhul. Rahustab närvisüsteemi, annab jõudu ja vitaalsust.

Kvartsi levik

Kvartsi leidub kõikjal maailmas, kvarts on meie planeedi levinuim kristall ning seda leidub rohkelt ka Eestis. Harvem esneb kvartsi läbipaistvaid värvituid kristalle, mida kasutatakse vääriskividena. Kvartsi pere koondab mineraale või samade mineraalide erivärvilisi erimeid, mis kõik koosnevad ränioksiidist. Näiteks roosa kvarts, ametüst, tsitriin ja suitskvarts.
Looduses esineb mäekristall pikkade, terava tipuga kristallidena, mis võivad moodustada ka kobaraid. Kvartsi kristallid moodustuvad tavaliselt heksagonaalsetena, st. neil on kuus tahku. Võivad olla läbipaistvad või piimjas valged ning sisaldada endas muude mineraalide põnevaid sulendeid.

Kvarts on miljonite aastate vanune. Arvatakse, et kvarts on elav raamat või arvuti, mis sisaldab teavet inimkonna ja meie planeedi mineviku kohta. Müstikud on nimetanud mäekristalli “tarkade kiviks” ja teda on aastatuhandeid kasutatud tervendamisrituaalidel.
Kvartskristallid saavad tavaliselt alguse tulisest üleküllastunud ränioksiidi lahusest. Maakoore külmemates kihtides jahtudes hakkavad need kuumad vedelikud jahtuma ning gaasid omakorda kondenseeruma. Selle protsessi käigus moodustuvad neljast hapnikuaatomist ning ühest räniaatomist molekul (SiO2). Molekulid moodustavad omakorda maatrikseid. Ajapikku tekib üha uusi ja uusi molekule. Miljonite aatomite ja molekulide, sadade ning isegi tuhandete aastate pikkuse ühinemise tulemusel tekivad võrgustikud, millest arenevadki välja kvartskristallid.
Kvartskristallid kasvavad kiht kihi järel spiraalsete kuuetahuliste kivimitena jälgides ja peegeldades oma molekulide kuusnurkset ülesehitust. Sellest ka viide nende harmoonilisele struktuurile –kvartsid on heksagonaalsed st. neil on kuus tahku.
Mäekristall on kirgas puhas kvarts, värvuseta ja läbipaistev mineraal, mis koosneb ränioksiidist.

Teaduslik lähenemine

Ka tänapäeva teadlased peavad puhta kvartsi füüsikalisi ja keemilisi omadusi märkimisväärseteks, sest kvarts suudab energiat juhtida, talletada ja muundada. Energiajuhina kasutatakse kvartsi näiteks optilistes seadetes ja elektroonikas.
Enamus meie teaduslikest arusaamadest kristallteraapia valdkonnas pärinevad dr. Marcel Vogelilt, kes pühendas oma elu kvartskristallide uurimisele. Ta viis läbi erinevaid katseid, mille käigus uuris kristallide võimet mõjutada füüsilisi protsesse. Loe, millised olid tema läbiviidud eksperimentide tulemused.

Läbi ajaloo on kvartsi kristalle kasutatud maagilistes rituaalides, talismanina ja ehtekivina. Budismi järgi kuulub mäekristall seitsme vääriseseme hulka, millel usutakse olevat tervistav toime mao- ja südamevaludele. Väga soovitatav on teha ka mäekristalli vett, mis on puhastava ja tasakaalustava toimega. Vee tegemiseks kasutatakse enamasti lihvitud kive, väiksemaid tippe või ka toorkive.

Puhastamine

Puhastamiseks sobib voolav vesi, eriti soovitatav on looduslik vulisev vesi (jõgi, allikas) ja seejärel on soovitav laadida teda päikese käes. NB! ettevaatust püramiidide ja tippudega kuna päikese käes võib temperatuur tõusta ning võib tekkida tuleoht.
Nimetus pärineb kreeka keelest krystallos, mis tähendab jääd. Vana-Roomas nimetati mäekristalli ka kivistunud jääks.

Energiakeskused: kroontśakra, kõik energiakeskused
Näärmed: käbinääre, niisamuti kõik näärmed
Planeet: Maa, Päike, Veenus
Element: tuli, vesi
Värv: läbipaistev
Tähtkuju, sodiaagimärk: Neitsi, Kaksikud, Jäär, Lõvi

Laos

Tootekood: KO111 Kategooriad: , Sildid: ,