Lihvitud ammoniit (goniatiit)

10.50

Mõõdud:  ca 3 x 4 cm, 10-14 g,

Ammoniit on väga tugev kaitsekivi, kivistis, fossiil. Kui soovid ellu tõmmata küllust, positiivsust, kaitset ja tervendust, on ammoniit suurepärane valik.

Ta suudab transformeerida negatiivsust positiivseks ja voolavaks eluenergiaks, tugevdab inimese ellujäämisinstinkte ja maandab. Füüsiliselt soodustab ammoniit kõike, mis vajab struktuuri ja selgust. Ta leevendab sünnitraumasid ning takistusi energiavoolus. Ta on ideaalne tervenduskivi.

Kasutatakse ka kopsu- ja jäsemehaiguste ravimisel, on abiks ka degeneratiivsete häirete parandamisel. Öeldakse, et ammoniiti on kodeeritud hingeteed ning ta on suurepäraseks toeks taassünnil ja transformatsioonil.
Ammoniit viib oma kandja sügavale enda sisemusse ja terviklikkusesse. Ta aktiveerib sisemise väe ja spirituaalse tahte.
Ta on võimas karma puhastaja ning kolmandale silmale asetatuna puhastab ja vabastab ta ka vaimsetest sõltuvustest ning eelmiste elude lepingutest.

Nimetus “ammoniit” on aga tuletatud Egiptuse jumalast Ammon, kes võttis maal käies oina kuju. Ammoniit meenutabki teatud mõttes oma struktuurilt oina sarve ehitust. Erinevate allikate andmetel kasutati Kreeka esimestel Olümpiamängudel ammoniite algsetel kettaheite võistlustel. Indias seostati aga ammoniite jumal Vishnuga ning lähtuvalt sellest kasutati ka mitmetes temaga seotud tseremooniates ja rituaalides. Tänapäeval kogutakse ammoniite valdavalt Nepaalis asuvast Gandaki jõest, kus neid kivistisi tuntakse kui “shaligram shila”-sid (jumal Vishnuga seoses).

Oma olemuselt on ammoniit palju enamat, kui vaid fossiil. Ta aktiveerib kandja metafüüsilised võimed ja sisemise seiklus- ja avastushimu. Eriti tugevat mõju avaldab ta kolmanda silma tšakrale asetatuna. Ta sümboliseerib täisringi – päris esimest korda oma tõelise koha ja olemuse teadvustamist.

Psühholoogiliselt stimuleerib ammoniit ellujäämisinstinkte ning teadmist, et kõike on võimalik järjekindluse ja julgusega saavutada.

Feng Shui meistrid kutsuvad ammoniiti seitset värvi küllusekiviks. Usutakse, et ta stimuleerib eluenergia voolu läbi kogu keha tšakrasüsteemi. Ta on üdini edukate kivi ning seetõttu soovitatakse vähemalt üht sellist iga kodu küllusenurgas hoida. Usutakse, et ta toob oma omanikule rikkust, jõukust, vitaalsust ja õnne. Kontori- või äriruumides loob ta eduka ärikeskkonna ning soodustab süsteemi ja struktuuri loomist . Kehal kantuna annab ta oma kandjale karisma ja sensuaalse ilu.

Ammoniidist on abi üleüldise heaolu, pikaealisuse ja rakkude uuenemise soodustamiseks ning samuti ka depressiooni leevendamiseks. Ta äratab Kundalini energia ning rakumälu. Ta stabiliseerib pulssi ning aitab leevendada seedeprobleeme. Samuti toetab ammoniit keskkõrva, kopse ja liigeseid.

Külluse, edu ja õnne kristallina on ammoniidil kindlasti oma koht igas kodus. Eriti hästi sobib see kristall kõigile, kes vajavad oma ellu struktuuri ja korda või töötavad sellises ärilises valdkonnas, kus selline mõtte- ja teguviis kasuks tuleb.

Samuti on tegemist hea kaaslasega kõigile, kelle meeleolu on pigem negatiivne ning energiat ei jätku.

Põhitšakra: kolmas Silm, seotud ka Kurgutšakra ja Päikesepõimikuga.
Värvivariatsioonid: läbipaistmatu pruunikas-hall-oranzikas
Tugevus: 8 / 10
Planeet: merkuur
Element: õhk

Laost otsas