Suitsukvarts

4.70

Suitsukvarts

Suitsukvarts on üks tõhusamaid kaitsekive.

Suitsukvartsi peetakse üheks kõige energeetilisemaks tumedaks kiviks. Ta toob inimese maa peale – mida tumedam kivi, seda maandavam energia. Kaitseb ta nii emotsionaalselt, kui füüsiliselt.  Kivi sobib ideaalselt, kui töötatakse negatiivsete energiatega.
Välimuselt on suitsukvarts läbikumav, pruunikas- mustjas, kuid on ka heledamaid kollaseid toone. Eriti hinnalised on kuldpruuni tooni rutiilkristallidega kivimid. Kivi kasvab pikkade tippudena.
Vaimsel tasandil edendab suitsukvarts positiivset, pragmaatilist mõtlemist ja seda saab kasutada ennustamisel, et luua ruumi taipamistele ja neutraliseerida läbikukkumishirmu. Suitsukvarts aitab leevendada vastuolusid, suurendada keskendumist ja vähendada suhtlemisraskusi. Õpetab loobuma kõigest, mis sind enam ei teeni.
Füüsilisel tasandil loob suitsukvarts positiivsust  ja seeläbi leevendab depressiooni ja hirmu, aitab peavalu vastu, toob hingerahu. Tõhus alakõhu, puusade ja säärte vaevuste korral. Rahustab spasme, tugevdab selga ja närve. Abistab mineraalide omastamisel ja reguleerib kehasisest vedelikutasakaalu.

Laos