Näitan 1–12 tulemust 31-st

Roosa kvartstõmbab ligi armastust ja suheteid. Südameksekuse avaja ja puhastaja.

Võib öelda, et ta on üks tuntumaid südamekeskuse kristalle selles imelises kivide maailmas. Läbi aegade on ta olnud armastajate sümboliks ja abiellujatele talismaniks. Tema pehme ja voogav naiselik energia muudab tundemaailma õrnemaks ja avatumaks, luues harmooniat, usaldust ja sisemist rahu. Olles kõikehõlmava tingimusteta armastuse õpetaja, loob ta sügava rahulolutunde ning võimaldab armastust tõeliselt jagada ja vastu võtta.

Kaitseb erinevate kiirguste eest (elektromagn., maakiirgus, veesooned). Vabastab hirmudest, parandab hingehaavu, arendab kohanemisvõimet. Kunstnike kivina elavdab fantaasiat ja loovat mõtlemist. Rahustav, mõjub toetavalt üleminekueas, traumade ja kriiside korral.

Energiakeskused: südametšakra, kõrgem südametšakra  roosa kvarts
Näärmed:
härknääre ehk tüümus
Planeet:
Veenus, Päike, Kuu
Element:
tuli, vesi

Roosa kvarts  mõjub toetavalt südamele, vereringele, verehaigustele ja leukeemiale. Kaitseb naistel munasarju ja meestel munandeid, hoides ära nende haigestumise. Aitab viljatuse puhul. ning on suureks abiks raseduse ajal ning sünnituse juures. Ka pärast sünnitust pakub roosa kvarts nii emale kui lapsele oma abi ning leevendab ema sünnitusjärgset stressi ja ennetab depressiooni.

Roosa kvarts on laialt levinud; peamised leiukohad on Austrias, Madagaskaril, Brasiilias, Jaapanis, Indias ja Ameerika Ühendriigigis.

Kuulub ta kvartside perekonda ja on üks mäekristalli eriliike. Oma roosa värvuse on ta saanud mangaani sisaldusest. Kvarts on tänu oma unikaalsele kristallvõrele planeedi kõige võimsam ravitseja, energiaid võimendav ja vahendav mineraal.

Kuidas hoolitseda?
Et ta ikka särav oleks, oleks hea roosat kvartsi kord nädalas voolava vee all maha laadida ja juhul, kui ta tuhmuma hakkab, on soovitav ta mulla sisse laadima jätta. Sealt saab ta oma jõu tagasi ning muutub taas tumeroosaks.