Jaspis toorkivi

3.00

Kivide mõõt: 3-5 cm

Jaspiste üldised toetavad omadused: seedimine, vereringehäired, silmahaigused, kaalulangetus, haigusest taastumine, stress, mineraalide tasakaalustamine organismis.

Energiakeskused: juurkeskus, sakraalkeskus
Näärmed: sugunäärmed, neerupealised
Element: maa

Jaspis on tuntud kui tugev energiakivi, annab elujõudu haiguse ja väsimuse korral. Ta on ka tugev kaitsekivi, mis kogub endasse negatiivset ja annab oma kandjale juurde julgust ning enesekindlust. Toetab stressirohketel aegadel, ühendades tervikuks elu kõik erinevad aspektid. Jaspis soodustab šamaanirännakuid, pendliga töötamist ning unenägude meeldejätmist.
Kaitset pakkudes kogub jaspis endasse negatiivse energia, tasakaalustab yini ja yangi ning viib füüsilise, emotsionaal- ja mentaalkeha eeterkehaga vastavusse. Andes julgust probleemidele enesekindlalt vastu seista ning enda suhtes ausaks jääda, tagab jaspis otsusekindluse kõigis püüdlustes ning on toeks olukorras, kus konflikt on vältimatu. Ta soodustab kiiret mõttetegevust, parandab organisatoorseid võimeid ja ettenägemise võimet uute projektide algatamisel, samuti ergutab jaspis kujutlusvõimet ning aitab ideedel realiseeruda.

Jaspis on läbipaistmatu ning teda leidub erinevates värvides: punased, pruunid, roosad, kollased, rohelised, hallid, valged, lillad. Rohelist jaspist punaste täppidega kutsutakse heliotroobiks. Punased jaspised on kõrgema raua sisaldusega (sealt ka punane toon). Esineb ka mitmevärvilisi, kirjuid jaspiseid.

Põlis-ameeriklased pidasid punast värvi jaspiseid ravivateks kivideks. Unakiiti – punase jaspise ja epidooti segu, peetakse harmooniliste suhete kiviks, mis aitab arendada kannatust ja järjepidavust. Rohelist jaspist peetakse rahustavaks ja und soodustavaks. Hea on kanda teda vahetus kokkupuutes nahaga.
Imperial jaspis aitab pakkuda emotsionaalset stabiilsust, vähendada ärevust ja ebakindlust, luua sidet oma hingega.
Polükroom jaspis ehk kõrbejaspis on lisaks oma erilislest kaunilt kirjule välimusele tugev elujõuallikas, avab loomingulisuse, toetab inimese füüsilist keha. Ta jõuline vägi aktiveerib seksuaalkeskuse ja loob pinnase viljakusele ja sünnile.
Kõrbejaspise näol tegemist on ühe haruldaseima jaspiseliigiga maailmas, mille varud on piiratud ehk kui soovid enda ellu kaunitari, mille väärtus kasvamas, tuleb tegutseda.
Punane jaspis on kvartsi erim, millele annavad punase värvi raudoksiidi suletised.
Jaspist tuntakse “ülima toitja ja hoolitseja” nime all, olles üks tugevaimatest maandajatest ja tuues stressirohketel aegadel hinge terviklikkust ja rahu.
Kivi soodustab unenägude meeldejätmist ja hõlbustab šamanistlikke rännakuid.
Puhastab tšakraid, maandab energiaid ja keha. Abistav kivi nõidumisel. Tasakaalustab yin´i ja yang´i ja ühendab vaimse ja emotsionaalse keha eetermaailmaga.
Annab meelekindlust kõigi püüdluste puhul. Punane jaspis annab tuge vajaliku konflikti korral.
Edendab organisatsioonilisi võimeid ja projektide elluviimisi. Kiirendab mõtlemist.
Toetav kivi haiglas olemise korral, andes kogu organismile uut energiat.

Emotsionaalne/hingeline mõju: toetab uute mõtete teket, astraalrännakuid, uuestisündi, meditatsiooni, unenägude meeldetuletamist, ellujäämisinstinkti.

Füüsiliselt: ennetab haiguseid, toetab vereringet, seede- ja suguorganeid, tasakaalustab organismi mineraalide sisaldust.

Leiukohad: India, Brasiilia. Ajaloolised leiukohad jäävad Dekkani kiltmaa (kiltmaa Euraasia lõunaosas, Indias) ja Egitpuse aladele.