Granaat

8.00

Granaat  on võimas energiat andev ja taastav kivi. Puhastab energiakeskuseid ja annab neile uut elujõudu. Tasakaalustab energiat, tuues vastavalt vajadusele kaasa meelerahu või kirge. Granaat aktiveerib teisi kristalle ja võimendab nende mõju. Granaat on naiseliku  seksuaaljõu sümbol.

Märksõnad – elurõõm ja elujõud. Kirg, armastus, romantika, pühendumine, kaitse, kiire tegutsemine ja sihikindlus. Toob õnne äritegevuses, loob edu, kui asetad granaadi töölauale või küllusenurka. Kivi on saanud oma nime ladinakeelsest sõnast granum – „tera”. Granaat oli kaitsekivi, mida kasutati õnnetoova amuletina. Juudi legendi järgi oli Noa laevas aisaks valgusallikaks suur granaat.

Psühholoogiline tasand – hea kivi kriisiolukordades, suurendab ellujäämisinstinkti, aitab näha väljapääsu igas olukorras, suurendab koostööd ja abistamist. Aitab olla kiirustavatel inimestel praeguses hetkes. Granaat teravdab enese ja teiste inimeste tajumist.

Füüsiline tasand – ainevahetuse ergutaja, vereinge parandaja, energia ja elujõu taastaja, tasakaalustab seksuaaltungi ja leevendab emotsionaalset ebakõla. Tervendab lülisamba- ja rakukahjustusi, puhastab ja annab uut energiat verele, kopsudele ning südamele ning taastab DNA. Granaadil on tugev side ajuripatsiga ja see võib stimuleerida avaramat teadlik olemist ning minevikuelu  meenutamist.

Vaimne tasand – tasakaalustab nais-ja meesenergiad, tervendab aurat. Aitab vanad ja oma aja äraelanud ideed vabaks lasta. Avab südame ja annab eneseusaldust. Emotsionaalselt kõrvaldab granaat keelud ja tabud.

Energiakeskus: juur, seksuaalt, südamekeskus
Näärmed: neerupealised, sugunäärmed, ajuripats ehk hüpofüüs
Planeet: Uraan, Jupiter, Mars
Element: tuli
Värv:  punase erinevad toonid, roheline, must, pruun, kollane, roosa

 

Granaat on läbikumav, teda on  mitut tooni punast, roosat, rohelist, oranzi, kollast, pruuni ja musta. Koostiselt on magneesiumi- raua- ja kaltsiumisisaldusega alumiiniumsilikaat. Tavaliselt mõeldakse granaadi all tumepunast püroopi või almandiini.  Tema peamised leiukohad asuvad Tshehhis (Böömimaa), Madagaskaril, Ida-Indias, Lõuna-Aafrikas ja Austraalias.

Laos