Mäekristall ripats

4.40

Mäekristall ripats

Mõõt:  ca 20mm

Mäekristall puhastab ja võimendab energia liikumist elundites, tema kaasabil toimub hinge sügav puhastumine. Inimese siseilmas suudab ta lahendada emotsionaalseid kuhjumisi, asendades need tasakaalukusega. Ta stimuleerib immuunsüsteemi. Vaimsel tasandil tõstab ta energia kõrgeima võimaliku tasandini.
Kasutatud on mäekristalli juba tuhandeid aastaid energia võimendamiseks kuna tema kristallselge energia mõjub puhastavalt kõikidele tšakratele.
Ta tasakaalustab ja puhastab aurat ning rahustab kogu närvisüsteemi, annab jõudu ja vitaalsust. Puhastab nii kodu kui ka töökeskkonda, kõrvaldab sealt segavaid energiaid ning kiirgab välja rahu. On kasulik südamele, vereringele, lümfisüsteemile ja näärmetele, tugevdab kopse, leevendab silmavaevusi ja aitab peavalude, soole- ja seedehaiguste puhul. Seljavalude ja selgroolülidega seotud hädade korral asetatakse valutavatele piirkondadele kehal.

Looduses esineb mäekristall pikkade, terava tipuga kristallidena, mis võivad moodustada ka kobaraid. Kvartsi kristallid moodustuvad tavaliselt heksagonaalsetena, st. neil on kuus tahku. Võivad olla läbipaistvad või piimjas valged ning sisaldada endas muude mineraalide põnevaid sulendeid.
Nimetus pärineb kreeka keelest krystallos, mis tähendab jääd. Vana-Roomas nimetati mäekristalli ka kivistunud jääks.

Läbi ajaloo on kvartsi kristalle kasutatud maagilistes rituaalides, talismanina ja ehtekivina. Budismi järgi kuulub mäekristall seitsme vääriseseme hulka, millel usutakse olevat tervistav toime mao- ja südamevaludele. Sobib teha ka mäekristalli vett, mis on puhastava ja tasakaalustava toimega. Vee tegemiseks kasutatakse enamasti lihvitud kive, väiksemaid tippe või ka toorkive.
Puhastamiseks sobib voolav vesi, eriti soovitatav on looduslik vulisev vesi (jõgi, allikas) ja seejäerl on soovitav laadida teda päikese käe

Energiakeskused: kroontśakra, kõik energiakeskused
Näärmed: käbinääre, niisamuti kõik näärmed
Planeet: Maa, Päike, Veenus
Element: tuli, vesi
Värv: läbipaistev

Laos

Tootekood: RI177 Kategooriad: , , Sildid: , , , ,