Krüsokolla Brasiiliast 3x3x3,5 cm

6.50

Põhiomadused: toetab tervistumist ja heaolu, intuitsioon, selgeltnägemine, meditatsioon, elujõud, armastus, rahu, suhtlemine, stress, naiselikkus.

Krüsokolla on üks olulisem mineraal tervist toetavate kivide seas. Ta rahulik ja toetav energia harmoniseerub tänapäeva inimese teadvusega ning seetõttu avab ja võimendab krüsokolla sisemaailma nägemise võimet, aitab mediteerida ja olles kurgutšakra kivi, aitab suhelda. Lapsi julgustab enda probleemidest rääkima ja teistega suhtlema.
Krüsokollat peetakse naiste kiviks. Kaitseb naist raseduse ajal. Ta kiirgab emalikku ja naiselikku energiat. Abiks premenstruaalsündroomi ja menstruaalkrampide korral. Krüsokolla on  tõhus aura puhastaja.

Krüsokolla on kristall, mis aitab lahti lasta ärevustundest ja igasugusest emotsionaalsest pingest. Õpetab probleeme lahendama, mitte neid alla suruma ning lahti laskma süütundest, närvilisusest ja stressist.
Nimetatakse teda ka majahaldjaks kuna aitab eemaldada kodust igat liiki negatiivset energiat.
Krüsokolla aitab teadvustada varjatud tundeid ja avastada oma hinge. Krüsokolla on ühtlasi rahukivi ning vaigistab liialt tugevaid emotsioone. Aitab vabaneda põhjendamatust hirmust, kurbusest, vihast, ängist ja ärritusest. Ta aktiveerib loovuse, parandab eneseväljendusvõimet ning suurendab sallivust.
Krüsokolla on toeks artriidi, luuhaiguste, lihasspasmide, seedetrakti, haavandite, kopsuprobleemide korral. Aitab vabastada mürkidest maksa, neere ja soolestikku. Kivi aitab tuua verre ja kopsude rakulisse ehitusse uut hapnikku, andes suuremat kopsu ja hingamismahtu, taastab pankreast, reguleerib insuliinitaset ja tasakaalustab verd. Krüsokolla leevendab lihaskrampe. Oma jahutava mõju tõttu on hea lähedal hoida põletike, eriti kurgu ja mandlite põletike korral. Kivi kergendab artriidivalu, tugevdab kilpnääret ja on kasulik ainevahetusele.

Energiakeskus: kurgutšakra, südametšakra
Näärmed: kilpnääre ja harknääre
Planeet: Veenus
Element: õhk
Tähtkuju: Veevalaja, Sõnn, Neitsi, Kaksikud, Lõvi
Värv:  Läbipaistmatu või kergelt läbikumav rohekas sinine, rohekas türkiissinine  kivi. Sageli sisaldab mõlemat värvitooni ning lisaks hallikaid või pruunikaid alatoone.

Laos