10. veebruaril 2024 algas õnne ja jõudu toov DRAAKONIAASTA

Draakoniaasta ROHELINE draakon

DRAAKONIAASTA

10. veebruaril 2024 algas õnne ja jõudu toov DRAAKONIAASTA. Draakoniaasta tähistamine on oluline sündmus paljudes Aasia kultuurides, aga ka kogu maailmas. Draakon sümboliseerib Hiina kultuuris õnne, jõudu ja jumalikku võimu ning seetõttu on Draakoniaasta algus aeg, mil inimesed kogunevad, et tähistada ja tuua endale õnne ja jõukust.

DraakoniaastaROHELINE draakon
Draakoniaasta ROHELINE draakon

Draakoniaasta tähistamise traditsioonid hõlmavad mitmeid tegevusi ja rituaale. Üks oluline komme on pühendatud tulede ja ilutulestike näitamisele, mis sümboliseerivad valgust ja õnne Draakoniaastal. Inimesed kogunevad ka perekondlikeks pidustusteks, kus jagatakse maitsvaid toite ja tehakse traditsioonilisi draakoniteemalisi käsitöid. Läbi aasta on olulisel kohal on MUNAd ja ümmargused vormid, nii toiduna kui ka lauakaunistuse või kingitusena.

Hiina Draakoniaasta tähistamisel on oluline roll ka traditsioonilisel draakonitantsul, kus inimesed riietuvad draakonikostüümidesse ja liiguvad rütmiliselt läbi tänavate, sümboliseerides draakoni jõudu ja energiat ning toovad seeläbi õnne kogukonnale.

 

PROGNOOS AASTAKS 2024 – ROHELINE DRAAKON

Hiina DRAKONI-aasta algab aga seekord 10. veebruaril ja aasta jääb lühikeseks, 28. jaanuarini 2025. Igaüks meist unistab, et uusaasta tooks talle õnne ja jõukust, armastust, õnne ja rikkust ning miks mitte omaltpoolt hoogu anda tuues enda ellu sellel aasta edu toovaid sümboleid nagu eelpool viidatud muna kujulisi ja ümmargusi talismane.

  1. aastal algab uus kahekümneaastane rändtähtede tsükkel, algab VIOLETTI 9 valitsemisaeg. Mööduva praeguse ajastu viimased kakskümmend aastat, mis kestab 180 aastat.

ROHELINE ehk PUUDLOHE on oma olemuselt surnud loom, kuna taevase tüve element hävitab maise aastaoksa, kuid see draakon ei ole elutu, puidust draakon on TALISMAN ja nii tulebki seda tajuda. Loomadel on viis omadust. Iga loom võib kord 60 aasta jooksul olla tugev, väga tugev, nõrk, agressiivne või surnud. Mida tugevam on loom, seda heledamad ja ohtlikumad on tema ilmingud. Sellel aastal kulgevad rituaalsed, kultuslikud ja religioossed tegevused aasta läbi väga edukalt. Kasuks tuleb vaimne ja isiklik areng, mõtted eesmärgist ja eneseväljendusest kerkivad üha sagedamini esile. Kuid välistatud pole ka enese mõttemaailma uurimine, halvustamine ning süü- ja ohverdustunde tekkimine, kuna Draakon on üks enesekaristamise, ajaraiskamise ja enda halvustamise loomi.

Muna ja ümmarguse kujuga kristallid on Draakoniaastal olulised sümbolid

Must septarian ehk draakonikivi muna
Must septarian ehk draakonikivi muna

Muna sümboliseerib viljakust ja uut algust. Nagu muna, mis annab endast välja uue elu, tähendab Draakoniaasta algus uut tsüklit, uusi võimalusi ja potentsiaali. Seega seostatakse muna Draakoniaastaga, kuna see väljendab soovi ja lootust uutele algustele ning viljakusele kõigis eluvaldkondades.

  • Muna kujutab endast ka õnne ja heaolu sümbolit Draakoniaastal kuna Draakon on seotud jõukuse ja õnne energiaga, kandub see sümboolika muna kaudu edasi. Munad võivad olla seotud soovidega õnneks ja heaoluks uuel aastal ning seetõttu võidakse neid kasutada erinevates pidulikes rituaalides ja toitudes.
  • Muna võib kanda ka kaitse ja õnnistuse tähendust Paljudes kultuurides peetakse mune kaitsvateks talismanideks, mis hoiavad eemal halba õnne ja toovad endaga kaasa õnne. Seega võib muna olla osa erinevatest rituaalidest või kaunistustest, mille eesmärk on tuua kodudesse ja kogukondadesse positiivset energiat ja õnne Draakoniaasta ajal.

Millist värvi riietust DRAAKONI aasta tulekul kanda?

Aga tuleme tagasi uue aasta juurde. Räägime sellest, mida on kõige parem kanda! Arvestades klassikalise feng shui soovitusi, peaks värv vastama taevase tüve puu ja maise oksa maa vahel harmoneerivale elemendile ning siin domineerib tuli. Tuli vastab mis tahes punase varjundile. Riietus peaks olema särav, tuline ja isegi provokatiivne, salapära ja ettearvamatuse elementidega; kasuks tuleb talismanide või lihtsalt hea sümboolika lisamine. Kuna Draakon on Kukega sõber, on tuleva aasta suurepärane sümbol punane fööniks või tulelind (vähemalt paabulind). Lohe ja tema armastatud fööniksi rõõmustamiseks võite visata suleboa üle õlgade. Oranži, kollast, tellist võib pidada ka harmooniliseks värvilahenduseks.

Kuidas katta Draakoniaasta peolauda?

Pöörame pilgu pidulikule lauale. Kaunista uusaastalaud munakujuliste küünaldega (punased, oranžid, kollased) ja erinevate sama värvi mänguasjadega. Ära piirdu ainult pallidega, näita oma kujutlusvõimet, mune, linde, sulgi, pärlihelmeid, sest legendi järgi toituvad draakonid pärlitest. Aastavahetuse laud olgu rikkalikult kaunistatud, hõrgutistega, kuid väldi linnulihast valmistatud roogasid (draakon on kukega sõber, aga sõpra süüa ei tohi ). Fakt on see, et aasta konfliktiloom on KOER, aga meie kandis me koeri ei söö! Lohe peidetud sõbrad, keda samuti ei soovita süüa, on rott ja ahv. Varjatud vaenlased on hobune ja tiiger. See meie uusaastamenüüd eriti ei täienda. Aasta karmaloomaks saab Jänes, seega valmistame karma huvides jänesepraadi. Võimalik on küpsetada täidetud mune või munaga salateid , see ei tekita loomade vahel konflikti. Puidust või rohelise draakoni kujukese lauale panemine on võimalik ainult neile, kes pole sündinud koera-aastal ja kellel ei olnud au seda maailma näha.
Nendel inimestel on soovitav tähistada aastavahetust ilma aastasümbolita ning asetada välisukse kõrvale kuke- või fööniksikujuke, mis saabuvat draakonit sõbralikult tervitab ega lase tal kurja teha! Kes draakoni oma koju oskab paigutada, see asetagu pidulauale pärlihelmestele puust draakonikujuke ja ideaalis kuldmunade kõrvale. Pärast pühi viige see draakon korterist itta, kus aasta prints oma kangekaelse iseloomuga asub aastaringselt.

Milliseid omadusi kannab endas Draakon?

Aasta tõotab meile tuua suure rahvaarvu kasvu, paljudesse peredesse sünnib rohkem lapsi ja maskott-draakoneid.
Draakoni aastal sündinud on enamasti intelligentsed, andekad, domineerivad, valjuhäälsed, ülbed ja tujukad, ent samas ka populaarsed ja edukad. Nad on elurõõmsad ja entusiastlikud. Draakonid näivad sageli väga avatud inimestena, ent tegelikult on nad tohutult õrnahingelised. Nad on äärmiselt lahked. Nad annavad ilma mõtlemata, ilma kartmata. Draakon on pühendanud end neile, keda ta armastab.

Draakonile meeldib, et teda imetletakse, ta ei talu, kui keegi teine teda varju jätab. Oma kaaslasena eelistab ta kedagi, kes poleks sama ambitsioonikas ja julge kui tema. Et ta saaks silma paista ja särada, ning teise üle valitseda. Kui Draakon õige inimese endale leiab, saab temast truu kaaslane. Tähelepanelik ja hooliv.
Draakoni õnnenumbrid: 3, 4, 5, 6, 15, 21, 34, 36, 45

Draakon sobib kokku: Rott, Madu, Jänes, Ahv

Draakon ei sobi kokku: Draakon, Härg, Koer

Aasta põhiaspektiks on vajadus STABIILSUStunde järele. Abielu, TERVISE, UUTE PROJEKTIDE JA SÄÄSTUDE küsimused lahenevad tõepoolest tänu soodsate staaride olemasolule neis aspektides. Eriti puudutab see neid, kes on sündinud KUKE, ROTI ja AHVI aastatel või nende loomade päevadel. Kuid KOERAD võivad kogeda pettumust, kui seisavad silmitsi hoonete, sildade, tunnelite ja ohtlike maavärinatega.

Puhastuge ning viige endid positiivsuse ja armastuse lainele

Avanenud on suured protsessid, mis kisuvad tõe pinnale ja panevad maskid kukkuma. Tegemist on suure puhastuse protsessiga, kus inimkond puhastub vihast, valedest, konfliktidest ja seda läbi enda isiklike õppetundide läbimise. Kui koged enda nahal seda, mida sa lood, siis sa ka õpid, mida endast välja anda ja mida mitte. See aasta saab olema suureks õpetajaks. Kõik, mis sa endast välja annad, tuleb sulle kiire peegeldusena tagasi.

Kõige olulisem on see, et sa oleksid aus. Karma töötab nagu välk ning inimesed pannakse, endale teadmata, protsessidesse, kus hakkab toimuma karmaline kogemus. Kui sa ei ole aus teiste suhtes ning üritad koorida kelleltki kümme nahka, kedagi ära kasutada või ahnust üles näidata, siis kukud sa ise sellesse auku, mida sa omakasu eesmärgil lood. See on aeg, kus inimesi õpetatakse läbi oma kogemuste enda mõtteid puhastama negatiivsest energiast.

Viige ennast positiivsuse ja armastuse lainele. See on vaid teie enda edu ja heaolu nimel, sellel aastal. Tuleb olla heatahtlik teiste suhtes ning mõistev olukordades ka siis, kui see tundub sulle mõistmatu. Pea meeles, et igal inimesel siin Maapeal on omad õppetunnid, kogemused ja teadmised, mis loovad talle õiguse oma nägemusele elust. Kui see nägemus ei ole õige, siis elu juhib ta ise sellele rajale, kus ta mõistab, et vajab muutust (kui ta seda vajab). Meil ei ole vaja olla kellegi teise Maailma parandajad ja kasvatajad. On vajalik keskenduda iseenda elule ja heaolule ning läbi selle annad sa ka oma eluenergia vaid iseenda elu loomisesse, mitte ei raiska seda kellegi teise peale, kes seda võib olla isegi ei oska väärtustada.

Inimkonna eesmärk on õppida ISESEISVALT saama hakkama iseenda eluga ja olemisega. Me peame tulema välja sellest orjarüüst ning lootmisest, et meie elu sõltub kellestki teisest. On aeg võtta oma elu enda kätte tagasi ning mitte lasta kellelgi teisel seda meie eest juhtida. Seda ei saa teha mitte keegi teine, peale meie endi. Uus teadvus õpetab inimkonnale olema iseseisev, julge, usaldama iseennast ning kasvatama eelkõige armastust, et see ülevoolav pimedus saaks valgustatud. Isegi, kui sa seda ei usu, siis see aasta näitab seda meile kõigile, meie enda isiklike kogemuste kaudu, mida loome.

Kui sinu mõtted ja soovid on puhtad ja siirad, kedagi kahjustamata, siis saadab sind see aasta suur edu. Kuigi on tulemas väga konflikte ja raskete suhete aasta, siis uskuge mind, on ka neid, kes voolavad õnnes, külluses ja täielikus edus. Need on need inimesed, kes teevad ja loovad hinge, südame ja tänutundega. Tehke seda, mida armastate ja tehke seda suurelt! Neid inimesi toetab Universum ning hea karma, mida sa lood, saab 100ga tasutud. Küll aga need, kes üritavad kahmata võimu, tahavad olla teistest paremad, valetavad, külvavad viha ja hirmu, nendele inimestele saab see aasta olema meeletult keeruline. Sest kõik need teod tõmmatakse päevavalguse kätte, ühel või teisel moel ning neid inimesi sunnitakse Universumi poolt taanduma.

Hinge (inimese) väärtus on väga kõrge ja hinnaline Universumi ja Looja jaoks. Hing, mis on sinu kehas, pärineb otse Looja enda allikast ja see on tema jaoks kõige suurem ja hinnalisem and. See and oled sina. See on ka põhjus, miks igale inimesele on antud kaasa kaitseinglid! Sest nende ülesanne on seda väärtuslikku andi kaitsta, mis kuulub Looja valgusesse. Need, kes hoiavad hingi ja väärtustavad neid südames, saavad kõrgelt tasustatud. Universum toetab puhtaid ja siiraid inimesi. Need, kes hingi aga kahjustavad ja hävitavad, tagandatakse. Toimub kõrges mastaabis negatiivsuse taandamine, läbi tõe valgustamise. Et inimesed teaks, keda lubada enda ellu ja keda mitte. Teiste kahjustamine maksab valusalt kätte ja mõõdupuu saab olema aus. Nii nagu külvad, nii ka lõikad.

Ole sina see Imeline Hing, kes usaldab iseenda südame häält ja julgeb olla Mina Ise ka siis, kui kogu Maailm vaatab sulle viltu. Ära anna alla oma unistuste ja soovide täitumisele. Usu mind, KÕIK on siin elus võimalik. Ei tohi lihtsalt alla anda, vaid tuleb kindlalt oma eesmärkide poole sammuda. Ära luba kellelgi ennast alandada, vaid viska oma orjarüü maha ja ole vaba igast hinnangust ja õpetusest, mis ei resoneeri sinuga. Sest mitte keegi ei ole sinust parem ega tõelisem. Me kõik oleme võrdsed – olenemata elu positsioonidest – me oleme võrdsed!
Nii õpetab valgus. Pimedus aga kasvatab ego ja määrab inimesi ahnuse ja isekuse alusel. Nende aeg aga hakkab otsa lõppema.

 

Allikad: