Larimar

Larimar

Larimar on haruldane ja väärtuslik mineraal

Suurim larimari leiukoht Los Chupaderos asub Dominikaani Vabariigis (Barahona poolsaarel). Teda peetakse haruldaseks ja hinnaliseks kiviks ning samuti ei ole teada, millistes kogustes maapõu teda veel sisaldab. Osade allikate kohaselt on leitud selle mineraali väikseid maardlaid ka Bahama saartel, Itaalias (Soave linna lähedal), Põhja-Kanadas, Alaskal.
Larimari kutsutakse delfiini kiviks ja teda seostatakse telepaatia, intuitsiooni ning suure raviväega. Heal lapse mitu nime ja nii kutsutakse larimari Haiti türkiisiks ja Atlantise kiviks. Oma imekauni sinise värvuse tõttu kutsutakse larimari ka Kariibi mere iluduseks. Usutakse, et praegune Dominikaani Vabariik asub hukkunud iidse Atlantise tsivilisatsiooni aladel.

Larimar AAA kvaliteet
Larimar AAA kvaliteet

Larimari ajalugu

Larimari kivi avastati 1916.a. ühe Hispaania preestri poolt Dominikaani Vabariigist, Kariibi mere saarelt. Kohalikud dominikaanlased teadsid seda kivi juba ammu, kuid polnud kivile nime andnud. 1974. a taasavastasid helesinise kivi Barahona rannast ameeriklane Norman Rilling ja dominikaanlane Miguel Mendez. Mendez nimetas kivi oma tütre nime Larissa esimese kolme tähe LAR järgi ja hispaaniakeelse merd tähistava sõna MAR järgi. Dominikaani Vabariigi kohalikus keeles tähendab  “Larissa” ka päikeseloojangut.  Larimar saavutas laiemat tuntust ja populaarsust 1970. aastate lõpus, kui seda hakati kasutama ehetes ja kunstis.

Larimar hõbeehted

Larimar on inspireerinud ehtekunstnikke oma võrratute erksate sinakasroheliste toonide ja  loomulike mustritega. Larimariga ehted on ühteaegu lummava välimusega, aga samas ka igati praktiline valik kuna kivi kõvadus muudab ta sobivaks igapäevaseks kandmiseks. Kivi toon ja tekstuurid muudavad iga ehte unikaalseks. Need lisavad käsitöölistele ja disaineritele võimaluse luua mitmekesiseid kujundusi, mis rõhutavad kivi omapära.

Larimariga ehteid leiab erinevates vormides, sealhulgas kaelakeed, sõrmused, käevõrud ja kõrvarõngad. See mitmekülgsus võimaldab leida sobiva ehte erinevateks sündmusteks ja stiilideks, nii saab täiendada erinevaid rõivaid ja stiile, tuues esile kandja isikupära.

Larimariga hõbeehete valiku leiad SIIT

Larimar juhatab hingesugulaseni

Naiste jaoks loob ta vägeva ühenduse – temas on ühendatud nii intuitsioon, südame tasandi armastus ning maandatud naiselikkus – tõeliselt vägev naiselik kombinatsioon. Larimar on seotud Maajumalanna energiaga, aidates naistel leida oma kaasasündinud naiselikkuse ning taastades nende sidemed loodusega ja armastusega. See imeline Atlantise kivi juhatab Sind tingimusteta armastuse radadele ning tema meelerahu toovad energiad aitavad püsida tingimusteta armastuse lainel. Elades avatud südamega lood seisundeid, mis aitavad leida oma hingesugulase!

Larimar harmoniseerib ja aitab luua meelerahu, tunnetada kohalolu ja kasvatada võimet end ladusalt väljenduda

Larimar on “vaimne kivi”, mis kiirgab armastust ja rahu, tõstab teadlikkust ja harmoniseerib keha ning hinge. Ta pühib piiranguid, mis ei lase sul olla päris sina ise ning juhatab hinge selle tõelisele teele tema elus. Aitab kontrolli saavutada oma elu üle, on kasulik süütunde leevendamisel ja hirmude kõrvaldamisel. Stressi ja vältimatute muutuste perioodil laseb kivi vastata meelerahuga väljakutsetele. Toob selguse, loovuse, tasakaalukuse, tervendab südametraumasid ja taastab loomuliku lapseliku energia. Mineraal, mis on täidetud eranditult positiivse energiaga ja levitab seda kõikjal enda ümber, harmoniseerib inimese suhteid ümbritseva maailma ja iseendaga.

Olles harmoonias, oled ka ladus enda väljendamisel. Kivi sobib suurepäraselt kõigile, kellel on vaja kõneleda või end hääle kaudu väljendada. Lauljad, kes soovivad anda oma häälele erakordset jõudu ja ilu, peaksid kandma larimari amuletti võimalikult kurgu lähedal.

Astroloogia

Astroloogia seisukohalt on larimariga lihtne – imeline  mineraal sobib kõigile üdini naiselikele ja väekatele naistele tähtkujust sõltumatult! Sobib ideaalselt ka meestele, kes soovivad leida tasakaalu ja saada paremat kontakti naiseliku poolega iseendas.
Astroloogid viitavad, et larimar sobib iseäranis hästi inimestele, kes on sündinud sodiaagi tähtkujude all, mida valitsevad õhu ja vee elemendid. Sama positiivne on tal mõju Veenusega seotud märkide esindajatele. Kalliskivist saavad suurepärase talismani Vähk, Kaksikud, Kaalud ja Kalad.

Larimar kui võimas abiline tervenduses

Larimar

Füüsilised vaevused: puhastab energiameridiaane blokeeringutest, leevendab stressi ja valu; vabastab pingeid kurgu, kaela, südame ja pea piirkonnast; vererõhu tasakaalustaja, aitab rindkere-, kurgu- ja südameprobleemide korral, hästi toetav raseduse ajal ja värsketele emadele.

Oma kõrge vibratsiooniga lahustab viha ja asendab negatiivsuse armastusega. Tema võimsad tervendavad energeetilised omadused teevad larimarist suurepärase abilise tervendustöös. Larimari on lihtne programmeerida ning et ta toetaks sind, kasuta selleks viirukisuitsu.

Füüsilised vaevused: aitab puhastada energiameridiaane blokeeringutest, stressi ja valu leevendaja; vabastab pingeid kurgu, kaela, südame ja pea piirkonnast; vererõhu tasakaalustaja, aitab rindkere-, kurgu- ja südameprobleemide korral, hästi toetav raseduse ajal ja värsketele emadele. Muuhulgas säästab see kivi omanikku põletiku- ja külmetushaigustest.

Energiakeskused: kurgukeskus, südamekeskus, kolmas silm

Näärmed: kilpnääre, harknääre

Element: vesi

Värv: helesinine, valge, rohekas sinine, sügavsinine

Kõvadus: 5,5 – 6

Mineraal larimar

Ookeanisinist tooni, justkui laineid meenutava välimusega mineraal on vulkaanilise päritoluga haruldane vorm sinisest pektoliidist. Ta on silikaathüdraat, mis sisaldab kaltsiumi ja naartiumi. Sõltuvalt kivimi keemilisest koostisest võib larimari värvus olla hägune valge, türkiissinine, rohekas, helesinine ja isegi  veidi tumedam sinine. Kivide mustrit, mis koosneb ümaratest sinistest või sinistest heledate soontega ääristatud aladest, iseloomustab ebaühtlane värvus, mille intensiivsus sõltub vanaadiumi lisandite hulgast. Mõne kalliskivi pind võib sisaldada ka pruune ja punaseid lisandeid. Väärtuslikematel kividel siiski neid toone ei esine.

Hinnatumate kaunimate kivide pinnal olev muster meenutab madala merelahe põhja tekkivat helesinist mustrit, mida võib lõpmatult kaua vaadata. Mineraali keemiline valem on NaCa2Si3O8 (OH). Ta on magmaatilist päritolu. Transformatsiooniprotsessi tulemusena tekkis keeruline keemiline koostis, kaltsiumi- ja naatriumsilikaadi kombinatsioon, samuti erinevate elementide lisandid, vask, koobalt, vanaadium.

Loodusliku larimari eristamine võltsingust

Kuna larimari näol on tegemist hinnalisema kiviga, on kõrgem huvi seda jäljendada.
Võltsingu eristamiseks vaatle kivi lähemalt;  pööra tähelepanu lainete piirjoontele kalliskivi joonisel ja veendu, et see koosneks lainetest, mille ülevooludel puuduvad selged kontuurid. Kontuuride olemasolu näitab, et toode ei pruugi olla naturaalsest kivist. Loodusliku kivi puhul peaksid need olema mitmekihilised, meenutades valguse mängu vee all. Pane tähele ka, et sama tüüpi tooted (näiteks ripatsid) ei sarnaneks üksteisega nagu kaks tilka vett kuna looduses ei esine kahte identset kivi. Looduslik larimar on üsna kallis kivi ja liiga madal hind võib olla märk mittenaturaalsest kivist ja tegemist on pigem võltsinguga. Kui kahtled, on hea pöörduda kivide ja mineraalide asjatundja poole veendumaks kivi looduslikus päritolus.