Mille toimel ja millistes tingimustes muutub hõbe tumedaks?

Üldiselt võib öelda, et hõbe on keemiliselt üsna väheaktiivne, puhtas õhus ja vees on hõbe stabiilne.
Hõbe muutub tumedaks oksüdeerumise tagajärjel, reageerides erinevate ainetega, millega kokku puutub. Puududes kokku õhu ja veega, mis sisaldavad vesiniksulfiidi, moodustub viimase toimel must hõbesulfiidikiht.
Hõbeda muudavad tumedaks kokkupuude vesiniksulfiidiga ja lämmastikhappega ning kõrgematel temperatuuridel ka kontsentreeritud väävelhappe jt oksüdeerijatega. Kõiki neid aineid võib leiduda meie igapäevases keskkonnas, õhus ja vees. Reaktsioone kiirendavad niisked olud ja kõrgem temperatuur. Seetõttu on soovitav ehted ära võtta käsi pestes või tehes kodutöid, treenides, saunas käies või meres ujudes.
Niisamuti võetakse ehted ära köögis kuna erinevad rasvad ja õlid kahjustavad nii metalli kui ka kivide pinda. Kodukeemia võib hõbedale sootuks püsivamad kahjustused tekitada võrreldes oksüdeerumisega. Vältige hõbeehete kokkupuudet majapidamiskemikaalidega nagu valgendi või ammoniaak, samuti ärge kandke hõbeehteid klooriveega basseinis ujudes. Need kemikaalid võivad hõbedat kahjustada.
Ehetega ei tohiks minna magama või trenni kuna hõbeda ja kivide pinnale võivad kehasoolad kahjulikult mõjuda. Niisamuti ei ole soovitav viibida kuumas ja niiskes, nt käia duši all, aga samuti ka end kreemitada või lõhnastada või kasutada juukselakki, sest kosmeetika võib sisaldada aineid, mis võivad hõbedat mõjutada.
Ehted tuleks külge panna kõige viimasena, siis kui meik on tehtud, juukselakk ja parfüüm pihustatud.

Musta turmaliiniga hõbekõrvarõngad