Ehete puhastamine ja hooldamine

Kuidas ehteid puhastada ning parimal viisil nende eest hoolitseda?

Kui soovid, et ehted kestaksid, on oluline nende eest õigesti hoolt kanda. Olles neid hoolega puhastanud ja hooldanud, ja mitte ainult, ka imetlenud ja laadinud, saavad nendest rõõmu tunda mitmed põlvkonnad.
Crystal Therapy`st leiad nii klassikalise stiiliga kui ka rikkaliku hõbepitsiga ehteid, mida kaunistavad looduslikud poolvääriskivid ehk kristallid. Looduslikud kivid vajavad teadlikku puhastamist ja laadimist, et nende vägi parimal võimalikul viisil Sinu heaks toimiks. Kivide väestamise kohta saad lugeda siit

Lihtne on meelde jätta, et ehted on VIIMASED aksessuaarid, mille kodust väljudes endale külge pannakse ja ESIMESED, mis koju jõudes eemaldatakse. Kui oleme alustanud juba kodutööde ja toimetustega on väga oluline, et meid ei kaunista enam juveelid. Ehete kõige suuremateks vaenlasteks on kodukeemia, parfüümid, kosmeetika, kreemid ja juuksehooldustooted. Kõik need võivad materjalide pehmeid pindu kahjustada ning jätta jäljed, mille üle on vaid kurb meel. Samuti mõnusad veeprotseduurid, saunad ja spa-d võiksid toimuda ilma juveelideta. Vesi, intensiivne aur ja niiskus ei mõju ehetele hästi. Sama kehtib spordisaalide kohta, kus higi ja muud kehavedelikud võivad ehete loomulikule oksüdeerimisprotsessile kaasa aidata ning nende särava pinna tuhmiks muuta.

Ehete puhastamisel ja hooldamisel tuleb silmas pidada, et hõbeda näol on tegemist võrdlemisi pehme metalliga. Teda on võimalik kerge vaevaga painutada ehk kui ehe on veidi kuju muutnud, saad ettevaatlikult kuju taastada. Siinjuures on omal kohal sujuvad liigutused ja aeglane painutamine, vältides järske liigutusi, et mitte ehet katki teha.
Hõbe võib tuhmuda nii kandes kui ja hoides hoiukarbis või kotikeses. Nahaga kokku puutudes muutub hõbe vahel tumedaks. Seda põhjustavad keha soolad higistamisel, aga ka näiteks merevesi ja niiske kliima.

Mille toimel ja millistes tingimustes muutub hõbe tumedaks, sellest saad lugeda siit

Hõbedast ehete hooldus on lihtne ja ei võta liigselt aega. Vaid mõne minutiga saad anda ehtele värske välimuse. Kergema oksüdatsioonikihi saad eemaldada hõõrudes hõbeehet pehme lapiga. Kõige parema tulemuse tagab spetsiaalne hõbeda puhastuslapp, aga sobivad ka erinevad puuvillased tekstiilid.

Ammustest aegadest on hõbeda puhastamisel ja hooldamisel kasutatud hambapastat. Võid lihtsalt pesta klassikalise hambapasta (Nb! hambapasta ei tohi olla valgendav või teraline) ning õrna hambaharjaga.
Võid kasutada ka müügil olevaid hõbeda puhastuse vahendeid. Katseta väikesel pinnal ja väldi kivile sattumist. Pärast pastaga puhastamist pese ehe seebiveega puhtaks ning hõõru tekstiiliga läikima. Ettevaatlik peab olema puhastusvedelikega, mille sisse saab hõbedast esemed uputada. Need vahendid on pigem lauahõbeda puhastamiseks ja ei ole soovitav kasutada hõbeehete puhul. Kindlasti ei tohiks vedelikke kasutada kividega ehete puhastamisel.
Kodustest vahenditest sobivad hõbeda puhastamiseks ka klassikalised sool ja sooda pluss kuum vesi ning alumiinium. Tee soodast ja veest poolvedel segu. Aseta see pehmele käsnale ja saad õrnalt nühkides hõbeda puhtaks.