Kristallide puhastamine ja laadimine

Kristallide puhastamine ja laadimine on oluline kuna nad salvestavad endasse erinevaid energiaid ja informatsiooni. Võib-olla oled märganud, et puhastamata ja laadimata kristall muutub tuhmiks, kaotab silmnähtavalt oma sära? Lisaks võib ta mõraneda ning tema energeetika ei ole võrdväärne puhastatud ja laetud kristalliga. Seetõttu vajavad kristallid regulaarselt puhastamist. Puhastada tuleks kõiki kristalle, nii neid, mida igapäevaselt ehtena või lihtsalt taskus kaasas kanname, kui ka neid, mida kodus hoiame. Mõistagi on igakordne puhastamine eriti oluline tervendamiseks kasutatavate kristallide puhul.
Kristallide puhastamiseks ja laadimiseks kasutatakse looduselemente nagu vett, tuld, maa energiat, õhku, valgust, heli ja teisi kristalle.

TULI
Tuli on läbi aegade üks võimsamaid, tugevamaid ja paremaid viise oma kristallide puhastamiseks ja laadimiseks, väga hea meetod, et kristall puhastuks kõigist vanadest energiatest ja saaks laadida endasse uut, värsket energiat.
Läida küünal ja liigu kristalliga leegi kohal vastupäeva soovituslikult vähemalt seitse ringi. Liikumise suund on oluline kuna päripäeva liikumist kasutatakse kristallide laadimiseks. Leegi kohal kristalli keerutades võid (mõttes) lausuda “Püha Tuli Kutsun Sind puhastama kristalle kõikidest mittevajalikest energiatest, võõrastest mõtetest, tunnetest ja eemaldada kõik negatiivne ja ebavajalik. Olen tänulik.”
Soovitatakse kasutada just väljendit “olen tänulik”, mitte “aitäh” kuna energeetika nende sõnade taga on erinev. Tänulikkus loob sootuks erineva energia nii Sinus endas kui ka kõiges, mis Sind ümbritseb.

HELI
Heliga puhastamine on üks lihtsamaid viise korraga paljude kristallide puhastamiseks (ja ka laadimiseks). Selleks võid kasutada helikaussi, heliharki, tingshasid (tiibeti kellad) või mistahes muud kõrge helisagedusega muusikariista. Järgitakse reeglit — puhastades liigud helikandjaga kristallide kohal vastupäeva (seejuures paludes kristallidel puhastuda kõigest ebavajalikust ja olles tänulik) ning laadimisel päripäeva.
Heliga võid puhastada ja laadida kõiki kristalle.

VESI
Parim viis veega pahastamisel on seda teha vabas looduses ning voolavas vees, näiteks looduslikus jões või allikavees. Kui aga looduslikku voolavat vett lähikonnas ei ole, on sobiv kristalle puhastada ka jooksva kraaniveega. Häälesta ennast lihtsalt puhastumisele ning tunneta, kuidas voolav vesi kannab ära kogu kristalli talletunud negatiivse energia ja ebavajaliku informatsiooni. Äikesevihma ajal võid kristallid õue viia – nii puhastuvad ja laevad nad samaaegselt.
Veega ei sobi puhastada seleniiti, türkiisi, kaltsiiti, kõrberoosi, gipsumit, alabasterit, malahhiiti ja hauliiti. Näiteks küaniit on sedavõrd habras ja kiuline, et annab veega kokku puutudes ära kivi osasid, seleniit võib vees tuhmuda ja seebi kombel lahustuda. Vette ei tasuks ligunema jätta ka lasuriiti, püriiti, hematiiti, oonüksit, dolomiiti, türkiisi, opaali, tiigrisilma, labradoriiti, tiigrirauda, karneooli, ahhaate.

ÕHK ja AROOMID
Kristalle saad puhastada ka tuule käes või viirukite ja erinevate taimede suitsuga. Aseta kristallid aknalauale ja ava aken või võimaluse korral vii nad aeda (rõdule). Aroomidena lähevad arvesse erinevad viirukid, salvei ning ka palo santo (tugeva energiaga püha puu, mis kasvab Ladina-Ameerikas). Aseta viirukid, salvei ja/või palo santo oma kivide ja kristallide keskele, nii puhastavad nad kõiki neid võrdselt. Lisaks rahustavad ja puhastavad need aroomid ka sind ennast.

MAA ENERGIA
Kristallide maa energiaga puhastamiseks võid kivid mõneks ajaks maapinnale asetada või mulla alla kaevata. Nii neelab maa endasse kõik ebavajaliku ning ühtlasi ka laeb ja väestab kristallid. Kui roosa kvarts näiteks päikese käes kaotab värvi, siis lastes neil mõnda aega olla maa sees, taasub värv, roosa kvarts tumeneb.
Kui Sul puudub maakodus võimalus kive maasse kaevata, võid kristalle hoida lillepotis mulla peal. Kivid annavad taimele head energiat ning taim omakorda kividele.

Veel võid puhastada kristalle meresoolaga. Kalla puidust või klaasist alusele meresoola ning aseta kristallid soolale 12-24 tunniks.Seejuures pea silmas, et lasuriit, malahhiit, opaal, hematiit ja püriit ei talu hästi meresoola ning see puhastusviis neile ei sobi!

VALGUS
Kristalle saab puhastada ja laadida päikesevalguse käes. Tee seda siiski otsese päikesevalguse käes, mitte läbi klaasi. Väga pikaks ajaks ei tasu kristalle päikese kätte jätta, sest osad kristallid võivad päikesvalguse käes kaotada oma ilusa värvuse.
Ametüst, akvamariin, aventüriin, berüll, tselestiit, tsitriin, fluoriid, kuntsiid, roosakvarts, safiir ja suitskvarts ei talu hästi otsest päikesevalgust ning võivad kiiresti ära pleekida. Päikesevalgusele on eriti tundlikud fluoriidid.
Nb! Ettevaatlik tuleb olla erinevate mäekristallist kuulide, püramiidede ja varrastega, kuna need võivad koondada päikesekiiri ja tekitada tulekahju.

PUHASTAMINE TEISTE KRISTALLIDEGA

Kristalle on võimalik puhastada ka teiste kristallidega. Seleniit, mäekristall, tsitriin, küaniit ning karneool puhastavad hästi teisi kristalle. Märkimisväärne vägi on kristallikobaratel ehk geoodidel. Piisab kui asetad laadiva kivi/kristalli geoodi teiste keskele. Geoodi puhul võid laadimist vajavad kristallid, ehted asetada ka geoodi peale. Niisamuti võid laetavaid kristalle hoida samas kotikeses või karbikeses laadiva kristalli(de)ga. Lisaks mäekristallile, on head puhastajad ja laadijad ka ametüstist ning tselestiidist kobarad.
Ehteid on väga mugav hoida ka näiteks seleniidist torni ümber. Samuti on seleniidist küünlaaluseid väga mugav kasutada, kuna lisaks saab süüdata neis ka küünla, mis omakorda puhastab ja võimendab kristallienergiaid.
Hea on puhastada ka neid kristalle, millel Sa teisi kristalle puhastad või laed.

KUI TIHTI VÕIKS KRISTALLE PUHASTADA ja LAADIDA?

Tihti kerkib esile küsimus, kui sageli võiks kristalle puhastada ja vastuseks oleme öelnud, et sisetunne on peamiseks teejuhuks sageduse määramisel.
Peale seda kui oled kristalli (ehte) soetanud, vabasta ta võõrast energiast ja informatsioonist. Puhastamine annab kristallile värske olemuse, eemaldab temast soovimatu, kristalli kogunenud negatiivse energia ja laadimine annab kristallile uue hea, puhta ning tugeva energia. Crystal Therapy`s puhastame kõik kristallid kui nad jõuavad meieni ning kindlasti enne kui kliendile üle anname.
Puhasta enda kristall alati peale rahvarohkel üritusel viibimist. Teistel aegadel lähtu kristalle puhastades ja laadides, nagu eelpool juba mainitud, sisetundest.
Pingelisemal ja stressirohkemal ajal puhasta igapäevaselt neid kristalle, mis on Sinuga kaasas ning rahulikumal perioodil võid harvemini puhastada. Tõenäoliselt tajud või märkad kui kristall on tuhmunud ja justkui väsinud ning siis ongi õige aeg neid turgutada.
Tervendamiseks kasutatavaid kristalle peaksid puhastama peale igat kasutuskorda, eriti kui ravid nendega erinevaid inimesi!

Peale kristalli puhastamist ja laadimist on hea teha kristallile taotlus või anda ülesanne. Võta kristall oma peopesasse, lõdvestu ja keskendu ning seejärel lausu taotlus. Võid taoluse teha mitmele kristallile korraga. Lähtu taotluse loomisel taas enda sisetundest. Taotluse võid lausuda kõva häälega või mõttes.
Kui soovid kristallile anda kindla ülesande, võid teha järgmise taotluse: “Mu elus on …….. ja olen tänulik selle eest.”
Oluline on siinjuures kasutada oleviku vormi justkui oleks soovitu juba elus olemas.
Niisamuti võid häälestada taotluse kõrgemaks hüvanguks. Näiteks: “Ma pühitsen Su Maa kõrgemaks hüvanguks. Olen tänulik.”