Kristallivee valmistamine

Teame, et inimese keha koosneb umbes 70% ulatuses veest ehk siis oleme ise kui kaunid veekristallid. Vette asetatuna kristallid muudavad vee energiat, harmoniseerivad vee struktuuri ning kannavad veele üle enda ainuomased täiuslikust aatomistruktuurist tulenevad energeetilised omadused. Kristallivett võib kasutada joomiseks, taimeteede keetmisel, toidu valmistamisel, taimede kastmisel jne.

Kristallivee valmistamiseks
=> vali selleks sobivad kristallid;
=> puhasta;
=> vali otsene või kaudne meetod.
Otsene meetod – pane klaasanuma sisse üks või mitu kristalli ja vala peale külm vesi.
Kaudne meetod – pane kristallid klaasanumasse ja aseta anum vette või aseta kristallid väljaspoole klaasanumat.
=> lae kristallid.

Kristallvee tegemisel võib kasutada lihvitud kive, toorkive (lihvimata) või toorkivi “puru”. Toorkivide kasutamisel tuleb vett enne tarvitamist läbi sõela kurnata, et väikesed kiviosakesed ei jõuaks organismi. Esialgu ei ole hea kasutada korraga üle kolme erineva kivi.
Alustada võiks ühe või kahe kristalli kombinatsioonidest. Nii saab harjutada oma maitsemeelte tundlikust ja eristamisvõimet, mis tegelikult omavahel kokku sobivad ja üksteist täiendavad, heaolu tunde annavad.
Mäekristall kui meistertervendaja ja energiate korrastaja on väga sobilik valik vee valmistamisel. Niismuti sobivad hästi roosa kvarts kui armastuse ja harmoonia looja, ametüst kui rahu ja selguse kivi.
Sobivad kombinatsioonid kristallvee valmistamisel on energiat tõstev kombinatsioon – karneool ja tsitriin, kirgastav ja tervendav ametüst kombineerituna mäekristalliga, rahu ja selgust andev kombinatsioon mäekristall sodaliidiga. Rahustavad ja stressi maandavad omadused veele saad kui lisad karneoolile ja tsitriinile kollase kaltsiidi. Niisamuti aitab stressi vastu suitsukvartsi vesi.

Kõik kristallid siiski ei sobi kristallivee valmistamiseks. Ei sobi koostiselt kas pudedad või kiulised kristallid mis võivad loovutada osiseid veele nagu näiteks küaniit, seleniit, angeliit, lepioliit või tselestiit. Kuukivi sisaldab alumiiniumi ja seetõttu ei kasutata kristallivee tegemisel. Kui kivimi koostis ei ole teada ja kahtled, siis ei ole soovitav kasutada. Aseta see kivi väljaspoole veeanumat, sest osad mineraalid sisaldavaid ka mürgiseid aineid nagu näiteks malahhiit.

Parim on puhastada kristalle vabas looduses jooksva vee all, kuid sobib ka kraanivesi. Kristallid võib asetada paariks tunniks päikesevalgusesse. Ent päikesevalgus võib pleegitada mõningaid kristalle, nagu roosakvarts, suitskvarts, ametüst, aventuriin, tsitriin, fluoriit..
Alternatiiviks on panna anumasse jämedat meresoola ja matta sellesse kristallid kuni ööpaevaks.
Võib kasutada maaenergiat kaevates kristallid üheks ööks maha, kus kristalli jaoks on tema loomulik keskkond. Puhastada võib ka heliga või asetades päikese või kuu valguse kätte. Heliga puhastamisel võid kasutada heliharki, helikaussi, tiibeti kellasid või gongi.
Laadida saad kristalle kas päikese käes, täiskuuvalgel, tulega küünlaleegi kohal, taotlusega, reikienergiaga.

Vee valmistamisel aseta klaasanuma sisse üks või mitu kristalli ja vala peale külm vesi. Lase seista vähemalt 15 minutit. Võid jätta anuma koos kristallidega seisma mõneks tunniks kuni pooleks ööpäevaks, võid katsetada ajaga, et tunnetada, millal vesi saavutab sinu jaoks sobiva pehmuse ja maitse.
Seejärel aseta käed ümber klaasanuma või selle kohale ja õnnista vett. Võid anda kristalliveele lisaks oma taotluse, mõeldes sellele, mida soovid enda ellu kutsuda. Taotlust tehes on hea keskenduda südamele. Ole tänulik.
Nii lihtne see ongi, tervistava kristallivee valmistamine ja harmoonilisema elu loomine!